Jaki kocioł gazowy do domu 100 m2?

Jaki kocioł gazowy do domu 100 m2?
Jaki kocioł gazowy do domu 100 m2?

Ciepłe mieszkanie czy dom jednorodzinny to podstawa komfortowego funkcjonowania, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Z tego powodu inwestorzy będąc na etapie zlecania projektu budynków, muszą pochylić się nie tylko nad kwestiami wizualnymi wnętrz, ale także wszelkich instalacji – gazowej, wodno-kanalizacyjnej czy centralnego ogrzewania. Jednym z wariantów, które można wdrożyć w pomieszczeniach, aby zapewnić domownikom ciepło, jest kocioł gazowy.

Wyróżnia się kilka rodzajów kotłów gazowych – jednofunkcyjne, dwufunkcyjne, tradycyjne i kondensacyjne. Montaż pierwszego z nich zalecany jest w większych mieszkaniach, o dużej powierzchni całkowitej. Kotły grzewcze jednofunkcyjne zasilają jedynie instalację centralnego ogrzewania, z kolei kotły grzewcze dwufunkcyjne dodatkowo podgrzewają także ciepłą wodę używkową.Kocioł kondensacyjny od tradycyjnego rożni się tym, iż jest w stanie niemal w całości pobierać energię cieplną ze spalin.

Najlepsze kotły gazowe

Wybór odpowiedniego kotła gazowego to klucz do zadowalających efektów ogrzewania w domu. Będąc na etapie zakupu, ważne jest, aby pozyskać wybrany rodzaj i model kotła gazowego od sprawdzonego producenta, a także dobrać właściwą moc urządzenia do powierzchni domu jednorodzinnego. Zakłada się, iż 1 kW jest w stanie ogrzać powierzchnię około 10 m2, dlatego najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest wybranie kotła gazowego o mocy 10 kW w przypadku domu liczącego 100 m2 przestrzeni. Wszytko zależy jednak od stanu ocieplenia budynku. Aby mieć pewność zakupienia najlepszego kotła gazowego, warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą wybrać przede wszystkim właściwą moc urządzenia, a także rodzaj kotła – jedno- lub dwufunkcyjnego.

Jaki jest koszt ogrzewania gazowego w domu?

Ta kwestia zależna jest oczywiście od zapotrzebowania oraz powierzchni całkowitej budynku. Szacuje się, że ogrzanie jednego metra kwadratowego generuje zapotrzebowanie na gaz od 100 do 150 kWh. Należność za 1 kWh wynosi 20 groszy, z czego wynika, iż ogrzanie kotłem gazowym domu o powierzchni 100 m2 wyniesie około 2500 złotych. Finalny koszt może się różnić, jeśli obliczenia będą dotyczyły starego budownictwa. Na rozpiętość cenową wpłynie także rodzaj kotła – kondensacyjny wygeneruje niższe koszty niż klasyczny kocioł gazowy.

Najmniej awaryjne kotły gazowe

Najlepsze kotły gazowe to takie, które zostały dobrane pod względem odpowiedniej mocy oraz jakościowych tworzyw, z jakich zostały wykonane. Nasza firma świadczy usługi projektowania instalacji grzewczych oraz montażu kotłów gazowych w domach, a także mniejszych i większych obiektach usługowych. Pracujemy na urządzeniach od renomowanych na rynku producentów, dzięki czemu kotły gazowe są najmniej awaryjne i nie wymagają zbyt częstego serwisowania. Zapraszamy do kontaktu, abyśmy mogli ustalić szczegóły współpracy i stworzyć kosztorys usługi montażu kotła gazowego dwu- lub jednofunkcyjnego.