Jaki kocioł gazowy do domu 200 m2?

Jaki kocioł gazowy do domu 200 m2?
Jaki kocioł gazowy do domu 200 m2?

Komfort termiczny w domu jednorodzinnym czy mieszkaniu to kwestia nadrzędna, wpływająca na jakość życia wszystkich lokatorów. Z tego względu, projektując przestrzeń budynków, należy szczególną uwagę poświęcić właśnie instalacji centralnego ogrzewania, tuż obok instalacji gazowej i wodno-kanalizacyjnej. Istnieje wiele sposobów na ocieplenie domu, jednym z nich jest wykorzystanie kotła gazowego.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kotłów gazowych – jednofunkcyjne, dwufunkcyjne, tradycyjne oraz kondensacyjne. Montaż kotła gazowego jednofunkcyjnego zazwyczaj zaleca się wykonać w domach, których powierzchnia całkowita przekracza 100 m2. Kocioł gazowy jednofunkcyjny zasila instalację centralnego ogrzewania, z kolei kocioł gazowy dwufunkcyjnyodpowiada dodatkowo za podgrzewanie wody użytkowej w mieszkaniu czy domu jednorodzinnym. Innowacyjne urządzenie w postaci kotła kondensacyjnegopobiera energię w całości ze spalin, co wyróżnia go na tle kotła tradycyjnego.

Kocioł gazowy jednofunkcyjny i dwufunkcyjny

Niezwykle istotnym aspektem podczas zakupu odpowiedniego kotła gazowego do domu jednorodzinnego jest wybór producenta i dystrybutora, podmiotów odpowiedzialnych za wysoką jakość sprzedawanych produktów. Równie ważnym elementem jest kwestia związana z oszacowaniem mocy kotła gazowego. Rodzaj urządzenia powinno się dobierać w oparciu o m.in. powierzchnię całkowitą domu. Jaki kocioł gazowy będzie odpowiedni dla domu o metrażu 200 m2? Powierzchnia 10 m2 ogrzewana jest przez około 1 kW, dlatego w przypadku domu liczącego 200 m2, teoretycznie najlepszy okaże się kocioł gazowy o mocy 20 kW.

W praktyce jednak jest to kwestia bardzo indywidualna, zależna głównie od rodzaju ocieplenia budynku. Będąc na etapie planowania wdrożenia kotła gazowego do swojego domu o powierzchni 200 m2 lub innej, warto skorzystać z pomocy doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy przygotują zoptymalizowany kosztorys instalacji kotła gazowego jednofunkcyjnego lub dwufunkcyjnego, a także oszacują przybliżone koszty związane z eksploatacją.

Niezawodne kotły gazowe

Oferujemy kompleksowe i profesjonalne usługi projektowania, instalowania oraz serwisowania kotłów gazowych w domach, mieszkaniach i innych obiektach w Warszawie i okolicznych miejscowościach. Kontrahentom możemy zagwarantować wysoki standard obsługi, a także jakościowe, bezawaryjne kotły gazowe jednofunkcyjne i dwufunkcyjne od renomowanych na rynku producentów, które sprawdzą się w domach o powierzchni 200m2 i nie tylko. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty, a także kontaktu!